Na naši šoli se zavedamo, da se kultura prenaša tudi z učenjem in predvsem z dobrim zgledom. V počastitev slovenskega kulturnega praznika smo zato pripravili prireditev, na kateri smo nastopali samo učitelji in delavci šole – za svoje učence. Za dobro uro smo se spremenili v pevce, deklamatorje, igralce, tolkaliste, instrumentaliste, slikarja … Poimenovali smo jo Prešerno o Prešernu.

Na odru so tako zaživele Prešernove pesmi Zdravljica, Povodni mož, Železna cesta, Kam in avtorski pesmi naše učiteljice in ravnatelja. Preizkusili smo se v igranju na cajone in ukulele, zelo posebna in drugačna je bila pravljica o Pepelki, brez Kriške gore pevcev učiteljskega pevskega zbora pa tudi ni šlo. Svoj lonček medgeneracijskega sodelovanja so dodale še plesalke Univerze za tretje življenjsko obdobje, med katerimi je bilo kar nekaj naših upokojenk.

Učenci so nas sprejeli s spoštovanjem in nagradili z močnim aplavzom. To je bila daleč najbolj uspešna učna ura, ki jo bomo v bodoče z veseljem ponovili.