Spoštovane učenke in učenci!

Prosimo vas, da si preberete nekaj navodil, ki veljajo za šolske avtobuse:

• S šolskim avtobusom se vozijo le učenci brez znakov okužbe dihal (kašelj, povišana telesna temperatura, boleče grlo, izcedek iz nosu…).
  • Učenci obvezno ves čas prevoza nosijo masko, ki prekrije nos in usta. Poučeni morajo biti o njenem pravilnem nošenju in ravnanju z njo. Najmlajšim otrokom masko po potrebi pomagajo namestiti starši ali druga odrasla oseba.
  • Razkužilo zagotovi prevoznik. Učenci si pred vstopom in pred izstopom razkužijo roke.
  • Učenci naj se čim manj dotikajo kakršnih koli površin.
  • Učenci naj čakajo na vstop v kombi/avtobus tako, da je med njimi razdalja vsak 1,5 m.
  • Izvajalec prevoza mora z oznako sedežev, na katerih je dovoljeno sedeti, zagotoviti, da bodo potniki od voznika in med seboj oddaljeni najmanj 1,5 m.

Kljub temu, da se bodo upoštevali vsi ukrepi za preprečevanje okužbe med javnim prevozom, obstaja možnost okužbe, zato prosimo, da se navodil dosledno držite.

Lep pozdrav.

Stanislav Grum