Delo na daljavo

V šolskem letu 2020/21 smo se odločili za enoten način počevanja od doma.

To je MS Teams (v okviru platforme MS Office 365). Tukaj najdemo spletne učilnice, klepet, video konference…

MS Teams je spletno okolje ali aplikacija, ki si jo lahko vsak naloži na računalnik, tablico ali telefon (Windows, Android ali iOS). Je uporabna v širšem smislu (ne le za šolstvo), zato se nam je zdela še privlačnejša, saj jo bodo morda učenci uporabljali tudi v prihodnosti, ko bodo pridruženi raznim ekipam ali projektom v delovnem procesu.

Vsi učenci so prejeli AAI kode, s katerimi bodo vstopali v MS Teams. V primeru, da bi to kodo izgubili, se lahko obrnete na sergeja.osredkar@ostrzic.si.

V prvih tednih pouka bodo vsi učenci spoznali delo v MS Teams. Uvajala jih bo učiteljica računalništva.

Postopek dela v Teamsih pa je sledeč:

• aktivacija računa preko https://o365.arnes.si/
  • desno zgoraj prijava
  • klik na MS Teams
  • (neobvezno) namestitev aplikacije
  • spremljanje novosti po spletnih učilnicah in oddajanje nalog

KRATKA NAVODILA ZA UČENCE

NAVODILA ZA INŠTALACIJO MS TEAMS ZA MOBILNI TELEFON