V tednu od 23. do 28. septembra sva se učiteljici v okviru projekta Eramus+ udeležili izobraževanja v Rimu. Tema izobraževanja je bila “Supporting diversity with intercultural education in the classroom”. Z učitelji iz Finske, Poljske, Nemčije in Grčije smo se pogovarjali o kulturni inteligenci, vrednotah, empatiji, diskriminaciji, integraciji in inkluziji ter pozitivni psihologiji pri učencih in učiteljih ter si izmenjali izkušnje in dobro prakso o večkulturnem okolju na naših šolah. Izobraževanje je bilo zasnovano na praktičnih delavnicah, kjer smo snovali različne dejavnosti, ki jih bomo lahko vključili v naše šolsko okolje. Pridobili smo tudi partnerske šole iz Finske in Poljske.

Poleg novega znanja in poznanstev, sva v enem tednu začutili utrip mesta Rim in si ogledali glavne znamenitosti. Mesto je preplet različnih kultur, tradicij in zgodovine.