Skoči na glavno vsebino

Začetek šolskega leta na OŠ Tržič zaznamujejo dejavnosti v katerih naši učenci spoznavajo domače okolje in slovenske pokrajine.

Sedmošolci so bili na Odklopljenem taboru na Treh kraljih na Pohorju. Odklopljeni tabor smo poimenovali zato, ker na njem učenci ne uporabljajo elektronskih naprav.

Učenci so zapisali:

  • Na naravoslovnem taboru smo se imeli lepo, saj smo spoznali naravoslovne, kulturne in športne aktivnosti.
    Sara Pegan Žvokelj
      
  • Bowling je eden najboljših športov. Priporočam vsem, da grejo.
    Belma Malić
  • Na taboru mi je bilo všeč, ker se je vedno nekaj dogajalo. Zelo mi je bil všeč tudi Nordung center. To pa zaradi vizualne resničnosti. Od vseh šol v naravi mi je bila ta najbolj všeč.
    Julija Perne
  • Imeli smo Jakčev talent, meni je bilo zelo všeč. Hrana je bila odlična. Vse skupaj je bilo zelo zabavno.
    Ana Cvijić
  • Všeč mi je bilo, da smo gradili bivake v gozdu. Pohodi so bili sicer dolgi, a ne preveč naporni.
    Lia Šušteršič
  • Na taboru mi je bilo zelo všeč.
    Teja Meglič

Osmošolci pa so prvi dan oktobra obiskali rudnik Lajb. Sprehodili smo se tudi po novo odprtih rovih. Učenci so spoznavali  geološke in zgodovinske posebnosti Š´ntanskega rudnika. Ponovno so učenci za ogled in vodenje po rudniku plačali le polovično ceno. Za to se zahvaljujemo tržiški občini.

Zadnji petek v septembru pa so učenci izbirnih predmetov kemije in ostali, ki jih zanima znanost in delo raziskovalcev, obiskali vseevropski dogodek Noč raziskovalcev, ki je potekal na več lokacijah v Ljubljani. Obiskali smo Hišo eksperimentov, ki je ta dan na stežaj odprla svoja vrata. Ogledali smo si tudi zanimive stojnice Znanstvenega bazarja, ki je bil tokrat v centru Rog. Učenci so spoznavali uporabnost virtualne resničnosti in delo raziskovalcev najpomembnejših slovenskih znanstvenih inštitucij.

Vsi dogodki Noči raziskovalcev so bili za naše učence brezplačni. Stroške prevoza pa je velikodušno poravnal Šolski sklad.

S ponudbo raznovrstnih dejavnosti spodbujamo vedoželjnost in kreativnost naših učencev.

Romana Turk

 

 

Dostopnost