Od septembra 2024 imamo na naši šoli projekt Erasmus+ z naslovom Vključevanje učencev priseljencev v šolski prostor. Namenjen je spodbujanju vključevanja in integracije učencev priseljencev v šolsko okolje. V okviru projekta bomo izvedli mobilnosti za učitelje in učence v Nemčiji, Češkem, Italiji in Portugalskem, s poudarkom na izmenjavi dobrih praks, razvijanju strpnosti ter krepitvi medkulturnega razumevanja. Skozi različne dejavnosti bodo učitelji pridobili nova znanja za delo z učenci iz različnih kulturnih okolij, učenci pa bodo imeli priložnost za učenje in povezovanje z vrstniki iz drugih držav. Projekt bo prispeval k ustvarjanju bolj vključujoče in odprte šolske skupnosti.

IZOBRAŽEVANJE ZA UČITELJE V RIMU, ITALIJA

V tednu od 23. do 28. septembra sva se učiteljici v okviru projekta Eramus+ udeležili izobraževanja v Rimu. Tema izobraževanja je bila “Supporting diversity with intercultural education in the classroom”. Z učitelji iz Finske, Poljske, Nemčije in Grčije smo se...